Popularne posty

Szukaj na blogu

wtorek, 16 sierpnia 2011

Mała ciekawostka z życia kotów

Cześć, na pewno wszyscy wiedzą (a nawet jeśli nie, to przypominam), że dziś obchodzimy Walentynki. Z okazji tegoż jakże szacownego święta, życzę wszystkim zainteresowanym znalezienia tej drugiej połowy oraz przeżycia jedynej w swoim życiu wielkiej, pięknej, aż po grób mniiiiiiiłooooooooościiiii (ach rozmarzyłam sięęęęęserceserceserce). A na dokładkę małe co nie co z życia kotów. No i zdjęcie Smerfetki, mojej październikowej walentynki (zobaczycie jaka słodka była, gdy miała parę miesięcy). 
Czy wiesz, że....
- jak dowodzą naukowcy koty również śnią! Sny te są krótkie, trwają ok. 6 minut. Podobno zwierzak podczas snu leciutko porusza ogonem, nieznacznie drgają mu też uszy. Zdarza się, że przy tym mruczy lub sapie. Jednej tylko rzeczy naukowcom nie udało się jak dotąd określić: co się śni kotu???   

Kot okazuje zadowolenie, gdy delikatnie głaszcze się jego futro lub drapie między uszami. Wystarczy dokładnie go obserwować, by wiedzieć, kiedy ma ochotę na pieszczoty. Podchodzi wówczas do nas z podniesionym ogonem i trąca głową w nogę ;-) 
4 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...