Popularne posty

Szukaj na blogu

środa, 14 grudnia 2011

Camero Cat- zespół muzyczny z kotem w tytule

W dzisiejszym poście pozwolę sobie na temat trochę nietypowy, bo o pewnej grupie muzycznej, która od jakiegoś czasu wpadła mi w ucho i nijak nie chce wypaść ;). Mowa o Camero Cat- krakowskim zespole tworzącym sztukę dość nietypową i oryginalną,  a przez to fajną, fascynującą i zachęcającą do bliższego poznania. Trzeba wiedzieć, że formacja nie tylko posiada Kota w tytule ale również tajemniczy Kot Camero, rodem z Alicji z Krainy Czarów,  od czasu do czasu przewija się w ich utworach jako motyw przewodni. Zespół wystąpił w jednym z odcinków Kuby Wojewódzkiego, dzięki czemu miał okazję zaprezentować się nieco szerszej publiczności. Młodych, uzdolnionych muzyków wspiera zresztą sam Czesław Mozil. 

Camero Cat wspólnie tworzą projekt muzyczny, który w dużym skrócie można nazwać alternatywnym popem   (z naciskiem na alternatywny) z pogranicza rocka, teatru i kabaretu. To dość niezwykłe połączenie skutkuje niebanalną stylistyką i baśniową formą, jakiej nie widziano jeszcze na polskim rynku. 


Zespół początkowo tworzyła trójka artystów czyli Julia Renczyńska, Ksawery Renczyński i Jakub "Jim" Dobrowolski. W tym też składzie wspólnie nagrali swój debiutancki album zatytułowany (a jakże!) Cats & Clocks, który ukazał się w czerwcu 2009 r.  Wkrótce jednak do grupy dołączyły  kolejne trzy osoby: Mateusz Kolankowski (wiolonczela), Alicja Margolin (klawisze) i Marcin Knapik (perkusja). 23 maja ukazał się drugi ich krążek pod nazwą „Mad Tea Party”. Płyta zawiera 12 anglojęzycznych utworów, stanowiących spójną,  baśniową, mocno absurdalną opowieść. Nic dziwnego, bowiem inspiracją Kotów są w dużej mierze sny... 
A oto linki do strony Camero Cat oraz ich wpadającego w ucho, telewizyjnego występu Show TimePozostaje jedynie mieć nadzieję, że zespół wkrótce rozwinie skrzydła i nie spocznie na laurach, wpisując się w tylko jeden schemat, gdyż na razie zapowiada się obiecująco. No i mają Kota w tytule, a to do czegoś zobowiązuje ;-). 


@mrruuuuu...

1 komentarz:

  1. świetny zespół, słucham ich od jakiegoś czasu i naprawdę można się od nich uzależnić. w pozytywnym tego słowa znaczeniu :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...