Popularne posty

Szukaj na blogu

wtorek, 16 sierpnia 2011

Powrót po dłuuuugim czasie nieobecności

Witam, na początek sorry, że tak długo nic nie pisałam, co postaram się nadrobić w najbliższym czasie. W dzisiejszej notce zamieszczam informacje na temat sposobów zabawy z kotem. Rzeczą niezwykłą u tych stworzeń jest to, że najchętniej bawią się one nie zabawką kupioną specjalnie dla nich w sklepie lecz np. zwykłą papierową kuleczką po pysznym batoniku... Właśnie takie zabawki zrobione w warunkach domowych są dla naszych milusińskich najbardziej ekscytujące..... 

1. Papierowe torby, folie, reklamówki ze sklepu, itp. są  wspaniałe do szarpania i znakomicie spełniają rolę kryjówki;-)
2. Podobno też stara skarpetka nasączona kocimiętką spowoduje, że kot oszaleje ze szczęścia (bez obaw kocimiętka to łagodna używka typu kawa czy wspomniany wcześniej batonik, nie uzależnia i nie ma działań ubocznych.... choć zdarza się, że kot któremu odmówi się kocimiętki nasiusia do buta w akcie zemsty). 
3. Papierowe kuleczki, kółeczka do zawieszania prysznicowej zasłonki, sznureczki (np. obcięte ze starej firanki), słomki również mogą być znakomitą zabawką. 
4. Odbicie światła słonecznego od lusterka, światło latarki, itp. (popularne "zajączki") spowodują, że kot zgłupieje:-] i zacznie na nie polować. 
5. Zabawa w chowanego. Gdy kotów jest więcej w domu niż jeden z pewnością będą całymi godzinami bawić się między sobą w chowanego. Jeśli jednak mamy w domu kociego jedynaka, my sami możemy pobawić się z pupilem. Szukanie swego właściciela, który np. schował się z myszką za drzwiami łazienki to również niezwykle interesujące zajęcie. 
6. Aportowanie to zabawa nie tylko dla psa. Koty również je uwielbiają. Tylko z przyniesieniem rzuconej zabawki może być problem....

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...