Popularne posty

Szukaj na blogu

wtorek, 16 sierpnia 2011

Potrawy dla Twojego kota

Hejka, jak samopoczucie? Długo nie pisałam, wiem dlatego też aby wyrazić swą wielką skruchę i żal z tegoż powodu dziś częstuję Was kolejną smakowitą nocią (tylko proszę nie nakruszyć!). Mianowicie, przygotowania do świąt się rozpoczęły, porządki, jedzenie i te sprawy, a ja  chcąc wpisać się w świąteczną atmosferę, postanowiłam podać Wam parę przepisów na  potrawy dla Waszego kota. Z własnego doświadczenia wiem, że nie wszystkie koty lubią takie kulinarne eksperymenty (no chyba, że ktoś chce kupić swojemu podopiecznemu żywy prezent w postaci myszy lub chomika ale to nie byłoby raczej zbyt humanitarne). Moja Smerfetka bowiem gardzi wszystkimi specjałami, które nie są  Whiskasem, Kitekatem, Friskisem, twarożkiem, jogurtem, ręką ukochanej pani, itp.. Jednak zawsze warto spróbować przekonać swojego kota do nieco bardziej urozmaiconej diety. A więc: 
Pieczeń Wielkanocna
Skł.: 100 g baraniny
         1 łyżka oliwy
        szczypta ziół prowansalskich
         1/4 l rosołu
Baraninę drobno pokroić i obsmażyć na oleju. Dodać zioła prowansalskie i rosół. Gotować 30 min. Można też podać ziemniaki rozgniecione z wodą.

Pieczony kurczaczek
Skł.:  1 mała pierś z kurczaka
         1 łyżeczka masła
         1 porcja pasty witaminowej dla zwierząt
Pierś z kurczaka dusić ok. 30 min. na maśle, następnie wyjąć i posmarować pastą witaminową. Pokroić mięso na kawałki

Gulasz nerkowy
Skł.:  1/2 nerki wołowej
         1 łyżka gotowanego makaronu
         1 łyżeczka płatków owsianych
Nerkę wołową moczyć 3-4 godziny w mleku, następnie dusić w szybkowarze ok. 10 min. Pokroić na kawałki. Wymieszać z makaronem i posypać płatkami.
Nie zapomnieć podzielić się z kotem
Smacznego!! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...