Popularne posty

Szukaj na blogu

środa, 18 lipca 2012

Nie wyrzucaj przyjaciela na wakacje - akcja społeczna

Miło mi poinformować, iż twórcy marki żwirku Bazyl oraz Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wspólnie organizują akcję społeczną „Nie wyrzucaj przyjaciela na wakacje”. Problem porzucania domowych zwierząt w okresie letnim staje się szczególnie poważny, dlatego też pomysł jest wart poparcia. Pamiętajmy, że zwierzę to nie przedmiot, który można wyrzucić, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja! Poniżej zamieszczam treść notki prasowej dotyczącej akcji: 


W miniony weekend w centrum Krakowa na słupach zawisło... mnóstwo pluszowych kotków. To jeden z elementów akcji społecznej „Nie wyrzucaj przyjaciela na wakacje”. Kampania podejmuje problem porzucania zwierząt, zwłaszcza kotów, na okres wakacji. Organizatorami akcji są twórca marki Bazyl – żwirku dla kotów oraz Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.
Głównym celem projektu i nietypowej akcji w przestrzeni miejskiej jest uzmysłowienie ludziom, że zwierzęta domowe to przyjaciele i członkowie rodziny, a nie pluszowe zabawki, które można po prostu zostawić na ulicy.
- Pomysł na akcję społeczną „Nie wyrzucaj przyjaciela na wakacje” zrodził się spontanicznie. Cieszymy się niezmiernie, że spotkał się on dużym zainteresowaniem mediów oraz że Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z całej Polski włączyły się w naszą akcję. Problem porzucania zwierząt, także kotów, istnieje i chcemy z nim walczyć – mówi Anna Józefowicz, twórczyni marki Bazyl.A to dopiero początek tej inicjatywy…Poniżej zamieszczam także link do filmiku promującego kampanię społeczną: 

Organizatorzy akcji:
Twórcy marki Bazyl
Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
Partnerzy akcji:
Miasto Kraków
TOZ Oddział Szczecin
TOZ Oddział Warszawa
Bezpieczna Łapa – TOZ koło w Gliwicach
TOZ koło w Płocku
TOZ Włocławek
TOZ Szczecin
Telewizja M

Patronat medialny: TVP Kraków

@mrruuuuu...

1 komentarz:

  1. Ciekawa akcja, ale jeszcze bardziej ciekawe jest to co się stało z tymi pluszakami potem;p

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...